Tocht om de Noord 2021

Zaterdag 18 september 2021 liepen de deelnemers aan Tocht om de Noord van Uithuizen of Uithuizermeeden naar Delfzijl. Rond een uur of negen deden de eerste wandelaars ons dorp aan. Vanuit St.Dorpsbelangen Spijk hebben we de route uitgezet met pijlen en spandoeken opgehangen. De dorpsgenoten die direct aan de route wonen zijn via een huis aan huis flyer gevraagd om ons mee te helpen door hun straat of tuin te versieren. En ook via Spijk.net en Facebook hebben we deze oproep gedaan. Het eindresultaat heeft ons verrast en wat zijn we trots op ons dorp. Geweldig!! Onderweg konden wandelaars in het Winkelhuis terecht voor een lunchpakket ( in samenwerking met Coop Buist), daar waren toiletten en tevens een EHBO post en kon men een kijkje nemen in het winkelhuis. Daarna liep men, al dan niet in polonaise, het feestgedruis in bij bloemen en plantencentrum Bie de Jongens. Als men wilde kon met via de feestelijke bogen dóor de winkel onder begeleiding van de vrolijke muziek van DJ Julian (Wedding Heroes). Via de Nesweg ging het feest verder met dank aan Eckhardts Music Show die zijn apparatuur ter beschikking stelde om de kruising Ripperdaweg/Nesweg van muziek te laten voorzien. De tuinfair / fruitpersdag aan de Nesweg werd ook door veel wandelaars aangedaan. Zo konden ze genieten van de vele aanwezige kraampjes met o.a streekproducten en zelfgemaakte decoratie. Langs het Trekpad en de basisschool werden de wandelaars aangemoedigd door een spandoek, een groepje vrolijk versierde dames die snoepjes aanboden EN de BierSpiekers! Die stonden op een prachtige plek en het plezier straalde van zowel de wandelaars als de muzikanten af! Hierbij speciale dank aan Voetbalclub Poolster waar we koffiemelk voor de Bierspiekers mochten lenen en die na het optreden muziek hebben laten horen langs de route! Via het Tochtpad verlieten de deelnemers ons dorp om via het fietspad naar Bierum hun tocht te vervolgen. Over het weer hoeven we het niet te hebben… dat was in één woord geweldig.

Conclusie: Spijk staat op de kaart! Onderweg hebben we er met elkaar een feestje van gemaakt! Geweldig om deze saamhorigheid in ons dorp te zien en beleven. Iedereen die op welke wijze dan ook heeft bijgedragen aan deze mooie dag mede namens de organisatie van Tocht om de Noord: HEEL ERG BEDANKT! Het was prachtig!

Namens Stichting Dorpsbelangen Spijk
Jannie Pijper en Nina Mertens

Foto’s Jan D. Pijper:

Foto’s Linda Scheltens:

Foto’s Nina Mertens:

Dorpsagenda